Ministrja Hoxha uron Ditën kombëtare të Zvicrës

Prishtinë, 1 Gusht 2018 - Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, me rastin e Ditës kombëtare të Zvicrës, ka uruar institucionet, miqtë dhe qytetarët zviceranë, me urimet më të mira.


Ja postimi i Ministres Hoxha në rrjetin social:


“Në Ditën e themelimit të Zvicrës, para 727 vitesh, uroj institucionet, miqtë e mi dhe qytetarët zviceranë, me urimet më të mira. Uroj në këtë ditë po ashtu, thellimin e avancimin e bashkëpunimit dhe vlerave tona të përbashkëta. Urime dhe gëzuar!”

Ministrja Bekim Çollaku
Bekim Çollaku

KOSOVO IN UNESCO